Mazury

„Czas wyruszyć na Mazury,
po jeziorach łajbą płynąć,
podziwiać piękno natury
w ciche ustronie zawinąć.”
/ Bolesław Pączyński/

Aż wstyd się przyznać, ale na Mazurach byłam pierwszy raz w życiu. To, że mieszkam na południu Polski nie jest tu usprawiedliwieniem, bo jednak nad Bałtykiem było się nie raz i nie dwa, a na Mazurach nigdy. Okazuje się, że jednak nie jestem tu odosobnionym przypadkiem, bo dla całej naszej czteroosobowej gromadki był to debiut. A i wśród znajomych, którym potem referowałam wrażenia z urlopu, wielu powtarzało tylko „no tak, słyszałem, że jest tam pięknie” z braku własnych doświadczeń.

No ale stało się, dotarliśmy w końcu do Krainy Jezior. I cóż mogę rzec? Chyba tylko to, że się zakochałam. Zakochałam się miłością pierwszą i świeżą… Bo jak tu nie zauroczyć się rzekami i jeziorami (z podejrzanie czystą wodą), lasami, słońcem…

Mazury źródło własne

Mazury
źródło własne

Odwiedziliśmy Mrągowo, Mikołajki, Giżycko, Kętrzyn i Świętą Lipkę. Zwiedziliśmy Wilczy Szaniec i Mamerki (ten pierwszy znacznie bardziej nam się spodobał i zapadł w pamięć, głównie chyba ze względu na fantastycznego przewodnika). No i przede wszystkim cieszyliśmy się wodą – ze statku i kajaka. Taaak, kajaki to jest to, co tygrysy lubią najbardziej!… :-) Spływ Krutynią, wiosłowanie po jeziorach… Ogólnie świat z perspektywy kajaka wygląda zdecydowanie lepiej i ciekawiej. ;-)

Mazury (źródło własne)

Mazury
(źródło własne)

2 Komentarze

  1. ja jeszcze nigdy nie byłam na Mazurach… i jak tak oglądam w tv czy internecie te piękne widoki, to dziwię się, dlaczego jeszcze tam nie zawitałam.
    PS. Zazdroszczę Ci, że mieszkasz na południu Polski… pewnie masz dość blisko w nasze najcudowniejsze Tatry :)

    • W Tatry mam zdecydowanie bliżej niż na Mazury, co nie znaczy, że blisko. ;-) (Niestety, bo chciałoby się tam bywać częściej.)
      Znów sprawdza się stare porzekadło „cudze chwalicie, swego nie znacie”, jeździ człowiek po coraz bardziej odległych i egzotycznych zakątkach globu, a własnego kraju porządnie nie poznał…

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.